Pozdrowienia
Grab a bite Disturbed - The Sound of Silence Pozdrawiamy wszystkich naszych klientów i zapraszamy na smaczne polskie jedzenie codziennie od 8:00 do 14:00 na M20 west of junction 3. Marcin ATB 9pm Dla Magdaleny od kochającego męża 😀 Całuśny Tomek Same życzenia bym poprosił Dla fajnej Kamili na zakończenie lata .

Sport

Książe William świętuje emocjonujące zwycięstwo Anglii.

today07/07/2024 21

Tło
share close

Książę William przeżywał każdy moment emocjonującego meczu Anglii, który zakończył się wygraną w rzutach karnych nad Szwajcarią, zapewniając sobie awans do półfinału Euro 2024.

Książę Walii, prezes FA, dał upust swoim emocjom na stadionie w Düsseldorfie, wspierając drużynę Garetha Southgate’a. William został zauważony, jak wstał z miejsca i wyrażał radość, gdy Anglia wyrównała w 80. minucie, zaledwie pięć minut po tym, jak Szwajcaria zdobyła pierwszą bramkę.

Widać było, jak trzymał głowę w dłoniach, gdy mecz zakończył się wynikiem 1-1 po dogrywce, a następnie ponownie wstał, by świętować zwycięski rzut karny Trenta Alexandra-Arnolda.

Gratulując drużynie, William napisał później w mediach społecznościowych: “Do samego końca trzymało w napięciu. Brawo @England! Półfinały, nadchodzimy! Wierzymy. W”.

Książę wcześniej dołączył do gości, w tym prezydenta UEFA Aleksandra Čeferina, na trybunach podczas wykonywania hymnu “God Save the King” przed rozpoczęciem sobotniego ćwierćfinału.

William był również obecny na meczu Anglii przeciwko Danii w zeszłym miesiącu, gdzie towarzyszył mu duński król Frederik X. Trzy lata po tym, jak Anglia nie zdobyła tytułu mistrzów Europy w rzutach karnych, musieli ponownie zmierzyć się z demonami z 11 metrów, aby kontynuować swoją misję zdobycia mistrzostwa w Niemczech.

Bukayo Saka wyrównał po bramce Breela Embolo, co doprowadziło do dogrywki i rzutów karnych po zakończeniu regulaminowego czasu gry wynikiem 1-1. Angielski gwiazdor trafił do siatki, odkupując swoje potknięcie z finału Euro 2020.

Jednak to Pickford był bohaterem, ratując rzut karny Manuela Akanjiego, a Trent Alexander-Arnold zakończył spotkanie wynikiem 5-3, wywołując euforię w Düsseldorfie i zapewniając Anglii miejsce w półfinale.

Był to dramatyczny koniec napiętego spotkania i pierwsze zwycięstwo Anglii w rzutach karnych od czasu wygranej ze Szwajcarią w meczu o trzecie miejsce w Lidze Narodów pięć lat temu w Portugalii. Angielscy kibice świętowali, oglądając mecz na wielu pokazach, w tym w BOXPARK, Wembley, Sandown Park, Esher i Silverstone Circuit, Northamptonshire.

Na Millennium Square w Leeds jeden z fanów świętował trafienie Saki, surfując po tłumie bez koszulki. Mecz przeszedł do dogrywki przy wyniku 1-1.

W BOXPARK fani tańczyli do utworu “Tubthumping” zespołu Chumbawamba, śpiewając “I get knocked down, but I get up again”, przygotowując się do oglądania dogrywki.

Po 30 minutach bez bramek, obie drużyny weszły w napięty konkurs rzutów karnych, który Anglia wygrała, trafiając wszystkie pięć prób.

Mecz ze Szwajcarią był setnym spotkaniem Southgate’a jako trenera seniorskiej reprezentacji Anglii i jego 24. meczem na dużym turnieju – dziewięć więcej niż jakikolwiek inny trener w historii

Napisane przez: Dariusz P.